Division Results

May 1, 2011
Men 12-14
1
37:12.36
Evin Dugas 14
Men 18-24
1
32:32.55
Andrew Wang 21
2
1:05:23.76
Louie Dickey 22 Lane Four Swim Shop
Men 25-29
1
32:23.15
Bridger Bell 28 TeamTexas Masters
2
32:51.93
Tim Root 28
3
33:11.02
Austin McAnally 29
37:05.45
Cary Ozanian 29 TeamTexas Masters
37:36.68
Matthew Pipkin 29
43:11.94
Jamie Stone 26
Men 25-29
1
32:26.46
Glenn Goldstein 34 Austin Water Polo
2
32:45.65
Sean Murray 32 Austin Water Polo
3
34:32.31
Fernando Garcia 34
41:14.20
Bryan Leboeuf 33
42:41.78
Leigh Ellis 31 Sink or Swim
44:23.51
Burak Unalmiser 32
57:16.09
Andrew Hocker 29
Men 35-39
1
28:56.81
Marc Hensel 37 The Houstonian Club
2
32:53.72
Tim Floyd 38
3
33:07.25
Brian Buras 39
33:17.40
Ryan Gravelle 37
36:03.95
Josh Stivers 35
36:24.52
Alex Burback 36
37:21.56
Ruben Reyes 37
38:00.99
Brandon Jakobeit 35
38:43.08
Jon Pattillo 36
38:51.40
Chris Nasipak 35 TeamTexas Masters
41:43.84
Kevin Livingston 37
44:25.03
Jose Malacara 35
46:05.10
Ismael Ortez 35
54:50.30
Kris Hooker 36
1:01:44.42
Nigel Stewart 36
1:01:51.09
Carlos Gorrichategui 39
1:15:28.06
Adam Ruma 38
Men 40-44
1
31:36.61
Collis Williams 40 Austin Water Polo
2
31:51.95
Sean Garretson 43
3
37:06.08
Todd Bellino 43 TeamTexas Masters
37:49.54
Kenneth Prol 41
38:22.02
Mark Rozman 43 TeamTexas Masters
39:13.07
Barak Benaryeh 42
47:47.37
Jeffrey Hershey 40
Men 45-49
1
31:16.20
Seth Huston 46 Rice Aquatics
2
33:33.83
Cesar Tomasino 47
3
38:45.98
Tim Kurpiewski 47
39:18.31
Mitch Young 47 The Money Box
39:52.26
Steve Mallett 48
41:32.49
James Akers 48
41:40.81
Micheal Odom 46
41:48.60
Marco Matchefts 46
43:24.47
Troy Mechura 45
44:09.92
Rod Johnson 48 TeamTexas Masters
47:51.06
Rodney Monsees 48 TeamTexas Masters
48:04.35
Brian Haws 47
48:17.57
Jamie Mitchell 48 TeamTexas Masters
50:28.42
William Dailey 49
52:50.38
George Sashoua 46
54:26.82
Russell Hinds 49
Men 50-54
1
34:17.90
Robert Sherman 50
2
37:38.29
Bill Heath 53
3
40:14.91
Kirby Luechauer 53
40:25.23
James Finck 51
40:25.82
Duncan Colville 54 Sink or Swim
41:04.95
William Kritzer 53
43:47.48
Jim Girardeau 51
44:32.03
John Greenwood 52 Sink or Swim
46:48.81
Randy Hamilton 53
46:54.08
Ronn Basquette 54
48:44.04
Benjamin Greenwood 54 Sink or Swim
52:17.08
Ron Powell 53
52:33.86
Bryan Harold 54 TeamTexas Masters
57:03.90
Bruce Butler 51
06:32.70
Sam Allen 52
Men 55-59
1
38:55.32
Jamie Tout 57
2
41:38.10
Eric Andruscavage 58
3
42:19.17
Lon Cartwright 57
43:56.35
Vit Ragula 59
44:02.38
David Johnston 58
44:41.28
David Strauss 57
1:00:22.56
Steve Gerson 57
Men 60-64
1
33:43.31
Keith Bell 62 TeamTexas Masters
2
36:01.32
Brian Vance 60 TXLA
3
37:15.15
Peter Williams 64
42:02.01
Ernie Wood 64 TeamTexas Masters
44:22.60
Paul Mykietyn 60
47:00.25
Richard Snyder 66
47:54.16
Christopher King 64
48:06.18
Ross Pumfrey 64
Men 65-69
50:25.42
James Holton 67
54:03.57
Bill Wilson 63
57:15.12
Larry Smithers 60
1:00:29.10
David Stackhouse 61
Men 70+
1
1:00:27.92
David Adams 71
Girls 12-14
1
42:28.96
Isabel Hall 14
Women 18-24
1
39:08.99
Amanda Poland 23 Pine Tree
2
42:10.58
Caroline Merideth 23
3
42:20.18
Janice Merideth 23
50:36.61
Rachel Hertenberger 23
52:41.87
MongMong Peng 23
56:24.37
Elizabeth Zermeno 21
Women 25-29
1
34:36.80
Lauren Soltau 29
2
39:25.03
Amber Lindholm 29
3
42:56.71
Emily Jensen 29
47:22.18
Claire Cassens 28
48:57.61
Luisa Villalpando 26
53:31.63
Michelle Boone 25
1:06:50.94
Alexandra Frasca 26
Women 30-34
1
32:00.93
Jenny Breslin 31 Austin Water Polo
2
40:08.12
Amy Eskridge 34
3
44:51.48
Sara Robertson 34
45:46.36
Mia Kokic 33 Team Show Stoppers!
46:56.91
Angy Newell 30
47:15.33
Valerie King 34
49:40.38
Julie Fridlington 32
56:42.30
Leslie Esparza 33
1:00:23.57
Laura Cortez 34
Women 35-39
1
31:23.86
Kristyne Blackburn 38
2
39:20.00
Rosana Davison 39
3
44:25.88
Michele Whaling 39
44:56.74
Alissa Magrum 37
45:42.89
Danielle Becker 35
52:58.31
Sera Bonds 36
Women 40-44
1
30:54.05
Katy Dooley 44
2
43:35.93
Delphine Cherewick 40
3
43:53.62
Jill Mills 41
47:25.89
Amy Jameson 40
48:54.62
Rachel Union 44
49:03.47
Emily Campbell 42
Women 45-49
1
34:52.50
Beth Plevich 49
2
37:24.43
Pam LeBlanc 46 TeamTexas Masters
3
39:33.55
Heather Purvis 44
45:21.19
Sandra Rideout-Hanzak 47
46:44.31
Allison Beneke 45
54:51.43
Susie Pulsifer 47
1:00:10.98
Jodi Oates 45 TeamTexas Masters
1:07:22.86
Diana Orozco 47
1:07:30.76
Gayla Corporon 47
Women 50-54
1
33:25.44
Sharon Smith 53 TXLA Masters
2
44:41.88
Pam Soto 51
3
46:13.05
Jean Mykietyn 54
46:50.19
Maryanne Parkinson 51
47:26.31
Lisa Bosman 52
52:56.48
Reah Dahl-Stamnes 53 TeamTexas Masters
53:08.77
Marianne Dwight 52
55:39.73
Anne Turner 52
1:02:49.36
Sandra Boone 51
Women 55-59
1
40:18.46
Randeen Torvik-Ragan 55
2
41:34.61
Suzy Reierson 59 RICE MASTERS
3
42:35.40
Carol Miller 56
43:09.66
Tina Fisher 59
47:17.63
Sue Bornstein 57
47:49.78
Susan Rankin 56
48:08.59
Celeste Hamman 55
48:49.97
Kerry Faudree 55
1:01:57.61
Vickie Dunlevy 57
Women 60-64
1
41:25.95
Elise Ragland 60 TeamTexas Masters
2
43:01.05
Cynthia Thomas 62 TXLA
3
52:24.81
Cody Brady 60
1:18:48.67
Miriam Raviv 60 TeamTexas Masters
Wetsuit
30:07.76
Bill Zeitz 45 Bully Hill Cove Racing
38:53.94
Matthew Hagan 46
39:17.79
Daniel Tagtow 47
43:21.54
Patrick Green 41
45:19.56
Julie Whittenburg 38
45:27.30
John Adams 48
45:53.13
Nancy Koch 47
46:00.41
Jennifer Galeo 31
48:47.74
Kerry Lash 41
49:18.29
Kim Peterson 53
54:11.73
Caren Arnold 32
54:28.22
Rob Gorsegner 41
1:02:11.40
Patti Polinard 57